Group-1839127.png

سلام دوستان. در این مطلب نیز ما به برخی از خصوصیات و ویژگی های افراد موفق اشاره کرده‌ایم. همانطور که می‌دانید افراد موفق خود را با افرادی که با آن‌ها هم فکر هستند، متحد می‌کنند. آنها اهمیت و ارزش قسمتی از یک گروه بودن را می‌دانند و می توان گفت افراد موفق ۳۰ تفاوت کلی با دیگران دارند که دانستن آن‌ها به شما در مسیر موفقیت کمک خواهد کرد.

ویژگی‌های افراد موفق

    افراد موفق فرصت‌هایی را می‌بینند و از آن‌ها استفاده می‌کنند که دیگران آن‌ها را نمی‌بینند.
    آن‌ها از مشکلات و شکست‌های خود درس می‌گیرند، در حالی که دیگران فقط مشکلات را می‌بینند.
    اصولا روی راه‌ حل‌ها تمرکز می‌کنند.
    هوشیارانه و روشمندانه موفقیت‌شان را می‌سازند، در زمانی که دیگران آرزو می‌کنند موفقیت به سراغ‌شان‌ آید.
    افراد موفق هم مانند بقیه افراد ترس‌هایی دارند با این تفاوت که آن‌ها اجازه نمی‌دهند ترس آن‌ها را کنترل و محدود کند.
    سوالات درست را به شیوه صحیح از خود می‌پرسند. سوال‌هایی که آن‌ها را در مسیر مثبت ذهنی و روحی قرار می‌دهد.
    به ندرت از چیزی شکایت می‌کنند و انرژی‌شان را به خاطر آن از دست نمی‌دهند. همه چیزی که شکایت کردن باعث قرار گرفتن فرد در مسیر منفی‌بافی و بی‌ثمر بودن است.
    افراد موفق هرگز سرزنش نمی‌کنند آن‌ها مسئولیت کارها و نتایج کارهای خود را تماما به عهده می‌گیرند.
    وقتی ناچارند از ظرفیتی بیش از حد ظرفیت‌شان استفاده کنند همیشه راهی را برای بالا بردن ظرفیت‌شان پیدا می‌کنند و بیشتر از ظرفیت‌شان از خود توقع دارند. آنها از آنچه دارند به نحو کارآمدتری استفاده می‌کنند.
    همیشه فعال و سازنده هستند. هنگامی که اغلب افراد در حال استراحت هستند آن‌ها برنامه‌ریزی کرده و فکر می‌کنند تا وقتی که کارشان را انجام می‌دهند استرس کمتری داشته باشند.
    افراد موفق همیشه خود را با افرادی که با آن‌ها هم فکر هستند، متحد می‌کنند. آن‌ها اهمیت و ارزش قسمتی از یک گروه بودن را می‌دانند.
    آن‌ها افراد بلندپروازی هستند و دوست دارند حیرت‌انگیز باشند. آن‌ها هوشیارانه انتخاب می‌کنند تا بهترین نوع زندگی را داشته باشند و نمی‌گذارند زندگی‌شان اتوماتیک‌وار سپری شود.
    به‌ وضوح و دقیقا می‌دانند که چه چیزی در زندگی می‌خواهند و چه نمی‌خواهند. آن‌ها بهترین واقعیت را دقیقا برای خود مجسم و طراحی می‌کنند و در راه آن تلاش می‌کنند به جای این که صرفا تماشاگر زندگی باشند.
    افراد موفق بیشتر از آن که تقلید کنند، نوآوری می‌کنند و خلاقیت به خرج می‌دهند.
    در انجام کارهای خود هرگز امروز و فردا نمی‌کنند و زندگی‌شان را در انتظار رسیدن بهترین زمان برای انجام کاری از دست نمی‌دهند.
    آن‌ها دانش‌آموزان مدرسه زندگی هستند و همواره برای یادگیری روی خودشان کار می‌کنند. آن‌ها از راه‌های مختلفی مثل تحصیلات آموزشگاهی، دیدن و شنیدن، پرسیدن، خواندن و تجربه کردن یاد می‌گیرند و برای یاد گرفتن از هر راهی استفاده می‌کنند.
    همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینند و توانایی پیدا کردن راه درست را دارند و امید و انگیزه خود را از دست نمی‌دهند.
    دقیقا می‌دانند که چه کاری باید انجام دهند و زندگی‌شان را با از شاخه‌ای به شاخه‌ای دیگر پریدن از دست نمی‌دهند.
    ریسک‌های حساب‌شده‌ای انجام می‌دهند؛ ریسک‌های مالی، احساسی و شغلی.
    با مشکلات و چالش‌هایی که برایشان پیش می‌آید سریع و تاثیرگذار روبه‌رو می‌شوند و هیچ وقت در مقابل مشکلات سرشان را زیر برف نمی‌کنند. افراد موفق با چالش‌ها روبه‌رو می‌شوند و از آن‌ها برای پیشرفت خودشان بهره می‌برند.
    منتظر قسمت و سرنوشت و شانس نمی‌مانند تا آینده‌شان را رقم بزند. آن‌ها بر این باورند که با تعهد و تلاش و فعالیت، بهترین زندگی را برای خودشان می‌سازند.
    وقتی بیشتر مردم کاری نمی‌کنند؛ آن‌ها مشغول فعالیت هستند. آن‌ها قبل از این که مجبور به کاری بشوند، عمل می‌کنند.
    بیشتر از افراد معمولی روی احساسات‌شان کنترل دارند. افراد موفق هم همان احساساتی را دارند که ما داریم با این تفاوت که آن‌ها هیچ‌گاه برده احساسات‌ خود نمی‌شوند.
    ارتباط‌گرهای خوبی هستند و روی رابطه‌ها کار می‌کنند.
    برای زندگی‌شان برنامه دارند و سعی می‌کنند برنامه‌شان را عملی کنند. زندگی آنها از کارهای برنامه‌ریزی نشده و نتایج اتفاقی عاری است.
    در زمانی که بیشتر مردم به هر قیمتی می‌خواهند از رنج کشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب کنند، افراد موفق قدر و ارزش کار کردن و بودن در شرایط سخت را می‌فهمند.
    ارزش‌های زندگی‌شان معلوم است و زندگی‌شان را روی همان ها بنا می‌کنند.
    تعادل دارند. وقتی از لحاظ مالی موفق هستند، می‌دانند که پول و موفقیت مترادف هم نیستند. آن‌ها می‌دانند افرادی که فقط از نظر مالی در سطح مطلوبی قرار دارند، موفق نیستند. این در حالی است که خیلی‌ها خیال می‌کنند پول همان موفقیت است. ولی آن‌ها به خوبی می‌دانند که پول هم مثل بقیه چیزها یک وسیله است برای دستیابی به موفقیت.
    اهمیت کنترل داشتن روی خود را درک کرده‌اند. آن‌ها قوی هستند و از این که راهی را می‌روند که کمتر کسی می‌تواند برود، شاد می‌شوند.
    افراد موفق از خودشان مطمئن هستند.

لطفا سوال یا نظر خود را اینجا مطرح نمایید