Branding-Images_Client-Walls.jpg


حتما شما نیز تا به حال در زندگی خود به مشکلاتی برخورده اید که نیاز به صحبت با یک مشاور خوب داشته اید. در این حالت یک مرکز مشاوره خوب، می تواند شما را در حل مسائل عاطفی و روحی راهنمایی کرده تا شما از این بحران به راحتی عبور کنید. اما بهتر است پیش از مراجعه به مرکز مشاوره، از خصوصیات و ویژگی های یک روانشناس و مرکز مشاوره خوب و درجه یک، بیشتر بدانید.


ضرورت انتخاب یک مرکز مشاوره خوب

شاید بارها این سوال به ذهن شما رسیده است که ویژگی های یک مرکز مشاوره خوب چه ویژگی هایی است و اصولا شما در انتخاب یک مرکز مشاوره، چه معیارهایی را باید مدنظر داشته باشید. متاسفانه بسیاری از افراد با انتخاب غلط مرکز مشاوره، نه تنها مشکل خود را حل نکرده اند، بلکه از حل مشکل نیز ناامید شده اند. بنابراین انتخاب یک مرکز مشاوره خوب می تواند شما را در حل مشکلات، بهتر راهنمایی کرده و راه حل هایی اصولی و منطقی را به شما ارائه دهد.


ویژگی های مرکز مشاوره خوب

حال که از اهمیت و ضرورت انتخاب یک مرکز مشاوره خوب آگاه شدید، باید با توجه به ویژگی های مهم، مرکز مشاوره خود را انتخاب کنید. یک مرکز مشاوره خوب، دارای ویژگی های ذیل می باشد:

در یک مرکز مشاوره معتبر، باید روانشناسانی با تخصص در حوزه های مختلف حضور داشته باشند. یک درمانگر باید در در حوزه کاری خود، تجربه و اطلاعات کافی را داشته باشد و از سوی دیگر، تحصیلات وی مرتبط باشد. این مشاوران، باید دوره های آموزشی لازم را سپری کرده باشند تا بتوانند به مراجعین خود به بهترین نحو، مشاوره ارائه دهند.


یک مرکز مشاوره معتبر باید دارای کادری مجرب باشد.


یک مرکز مشاوره باید دارای مجوزهای قانونی و لازم از سازمان روانشناسی یا سازمان بهزیستی، باشد.


مشاوران و افراد حاضر در مرکز مشاوره باید از روش های نوین برای درمان بیماران خود استفاده نمایند.


گاهی برای درمان برخی از بیماران، به دستگاه های خاصی نیاز است که با این دستگاه ها روند درمان تکمیل شود. بنابراین یک مرکز مشاوره معتبر باید دارای تجهیزات کافی باشد.

یک مرکز مشاوره خوب باید همه نوع خدماتی از جمله مشاوره حضوری، تلفنی و آنلاین را به افراد ارائه دهد تا همگی بتوانند از خدمات مرکز مشاوره به بهترین نحو استفاده نمایند.


اهمیت استفاده از مراکز مشاوره


متاسفانه امروزه مشکلات بسیاری همچون اعتیاد، مشکلات زناشویی، افسردگی، اضطراب، اختلافات زوجین، اختلافات خانوادگی و مشکلات شخصیتی، گریبانگیر بسیاری از افراد شده است و این دسته از افراد با سکوت کردن، بیشتر در مشکلات خود فرو می روند. مشکل بسیاری از این افراد این است که متاسفانه از خدماتی که در مراکز مشاوره ارائه می شود، بی خبر هستند و به همین دلیل تنهایی با مشکلات خود دست و پنجه نرم می کنند. اما مراجعه به مرکز مشاوره می توان مشکلات افراد را به راحتی و با روش هایی که از سوی روانشناس استفاده می شود، حل نمود.


ویژگی های یک روانشناس خوب

همانگونه که انتخاب یک مرکز مشاوره خوب، از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب یک مشاوره خوب نیز بسیار اهمیت دارد. یک روانشناس خوب و خبره، دارای ویژگی های ذیل می باشد:

یک روانشناس خوب، در وهله اول یک شنونده فعال خوب است که می تواند با شنیدن صحبت های فرد مراجعه کننده، به راحتی مشکل وی را از روی واکنش ها، رفتار و صحبت ها تشخیص دهد.


همدلی و ارتباط برقرار نمودن با بیمار، از دیگر ویژگی های یک روانشناس خوب است.

یک روانشناس خوب باید همه صحبت های بیمار را با بی طرفی بشنود و هیچ قضاوتی در مورد وی نداشته باشد. زیرا وی تنها وظیفه حل مشکلات بیمار را دارد.

یک روانشناس خوب باید به این واقف باشد که اطلاعات شخصی بیمارانش نزد او امانت هستند و نباید اطلاعات و اسرار بیمارانش را جایی بازگو نماید.

یک روانشناس خبره و باتجربه باید به درستی نقاط ضعف و قوت بیمار خود را بازگو نماید.

یک درمانگر خوب باید تنها راه حل هایی را جهت درمان بیمار خود بکار گیرد.


 یک روانشناس خوب می تواند مشکلات شما را به درستی حل نماید

بعضا دیده شده است که بسیاری از افراد با مراجعه به مراکز مشاوره نامعتبر و مشاوران بی تجربه، به مشکلات خود دامن زده اند. یک مشاوره بی تجربه نمی تواند به درستی مشکل شما را تشخیص دهد و همین امر سبب می شود که راه حل های اشتباهی را به شما پیشنهاد دهد که ممکن است مسیر زندگی شما را به طور کلی تغییر داده و خسارات جبران ناپذیری را برای شما به وجود آورد. بنابراین با انتخاب یک روانشناس خوب، با تجربه  تحصیل کرده، می توانید از استرس، مشکلات خانوادگی، کاری و ... خود رهایی یابید و آرامش را مجددا به زندگی خود بازگردانید.


مرکز مشاوره یگانه در منطقه پاسداران

مرکز مشاوره یگانه یکی از بروزترین و بهترین مراکز مشاوره  در شمال شهر تهران است که سال ها در زمینه مشاوره، تجربه دارد. مرکز مشاوره یگانه با بهره گیری از بهترین و مجرب ترین روانشناسان و کادری مجرب و همچنین انواع تجهیزات مورد نیاز و مدرن، در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد. در مرکز مشاوره یگانه، انواع کارگاه های آموزشی روانشناسی در همه زمینه ها، برگزار می شود که افراد به راحتی می توانند با حضور در این کارگاه ها، مهارت های مورد نیاز را به دست آورند و زندگی سالم و سرشار از آرامش را تجربه کنند. برای رفاه هر چه بیشتر هموطنان عزیز در اقصی نقاط ایران، خدمات مرکز مشاوره یگانه، به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین می باشد و شما عزیزان می توانید به راحتی با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید و مشکلات خود را حل نمایید. روانشناسان حاضر در این مجموعه همیشه سعی داشته اند تا با افزایش دانش روز افزون خود و به کارگیری بهترین و جدیدترین متدهای درمانی، مشکلات افراد را به بهترین نحو رفع نمایند.

جهت دریافت مشاوره حضوری و تلفنی لطفا با مشاورین ما تماس بگیرید.

02122882473