heart-529607_1920.jpg

حتما شما نیز تا به حال بارها نام مشاوره ازدواج را شنیده اید و از مزایای آن باخبر هستید. اما گاهی برخی از زوجین، امکان حضور در مراکز مشاور خانواده را برای این منظور ندارند و اینجاست که بهترین گزینه برای این زوج ها، مشاوره تلفنی ازدواج است که به آنها کمک می کند تا بتوانند به صورت تلفنی و از راه دور نیز از خدمات مرکز مشاوره به بهترین نحو استفاده کنند.

مشاوره پیش از ازدواج بطور کلی ویژگی های شخصیتی افراد را برای طرفین شفاف می کند. حتی اگر شما مدت زمان طولانی با فرد مورد نظر در ارتباط باشید، رفتار های متفاوتی که بعد از ازدواج همسرتان خواهید دید کاملا متفاوت خواهد بود، هدف از مشاوره ارائه راهنمایی در جهت رشد رابطه و آگاهی طرفین خواهد بود.

 

مشاوره ازدواج چیست؟

معمولا 90 درصد زوجینی که قصد ازدواج دارند، به مشاوره ازدواج فکر می کنند و دوست دارند تا از یک مشاور برای انتخاب مهمترین بخش از زندگی خود یعنی همسرشان کمک بگیرند. می توان گفت که مشاوره ازدواج، به منظور کمک به افراد برای انتخاب زوج است که می تواند بهترین راهنمایی ها را به فرد بکند. در واقع این بخش پیش از ازدواج، به منظور پیشگیری از تصمیم ها و انتخاب غلط است که نقشی بسیار مهم و حیاتی در زندگی هر یک از زوجین ایفا می کند. در واقع خانواده یکی از مهمترین نهادهای اجتماعی است که مشاوره پیش و پس از ازدواج می تواند بسیار موثر واقع شود. این امر سبب می شود تا از ازدواج های ناموفق که منجر به طلاق، اعتیاد و یا همسر آزاری می شود، پیشگیری به عمل آید.

 

مشاوره ازدواج تلفنی

شاید هنوز هم برخی از افراد با لفظ مشاوره تلفنی مشکل داشته باشند و این تصور را برای آنها به وجود آورد که این نوع مشاوره، زیاد تاثیرگذار نیست. اما شما می توانید همانگونه که در جلسات مشاوره ازدواج حضوری، می توانید از حضور مشاور بهره مند شوید، در مشاوره تلفنی نیز از خدمات کامل مشاوره ازدواج بهره مند شوید. مشاوره تلفنی ازدواج برای افرادی مناسب است که به دلیل مشغله های کاری، زندگی و دوری راه نمی توانند در مراکز مشاوره خانواده حضور داشته باشند. حتی در برخی موارد نیز دیده شده است که بسیاری از زوجین به دلیل شرم و حیا نمی توانند حرف های خود را به مشاور انتقال دهند و از این رو مشاوره تلفنی می تواند راه حل بسیار مفیدی برای این دسته از افراد باشد. این دسته از افراد می توانند تنها با یک تلفن و به راحتی با مشاوران ما تماس گرفته تا از خدمات مشاوران با تجربه ما بهره مند شوند.

 

یک مشاور ازدواج چه کمکی به زوجین می کند؟

قطعا حضور یک مشاور ازدواج می تواند در روند تصمیم گیری شما به طور مستقیم تاثیرگذار باشد. مشاوره ازدواج می تواند شما را در شناخت روحیات طرف مقابل، خواسته ها و علایق کمک کند. البته باید این مسئله را در نظر بگیرید که همه آدم ها کامل نیستند و هر انسانی با انسان دیگر فرق دارد و نقایص خاص خود را دارد. به همین دلیل مشاور ازدواج سعی می کند تا با پرسیدن سوالاتی و همچنین تست های روانشناسی، روحیات و علایق هر یک از زوجین را درک کرده و با تجزیه و تحلیل پاسخ ها، نکاتی مهم و اساسی را به زوجین یادآور شود تا آنها بر روی این مسائل تمرکز کنند و از این طریق اختلافات پس از ازدواج خود را به حداقل برسانند.

 

اشتباهات رایج در مورد مشاوره پیش از ازدواج

متاسفانه این مطلب در فرهنگ ما جا افتاده است که اگر به مشاوره ازدواج مراجعه کنیم، ممکن است مشاور به ما بگوید که با طرف مقابل ازدواج نکنیم و ما زوج مورد علاقه خود را از دست بدهیم. اما این طرز فکر به طور کلی اشتباه است زیرا یک مشاور ازدواج مجرب می تواند به زوجین در رابطه با شناخت هر چه بیشتر و عمیق تر طرف مقابل کمک نماید. حتی اگر مشاور تشخیص دهد که دو نفر مناسب هم نیستند، این افراد به کارگاه های خانواده درمانی و زوج درمانی فرستاده می شوند تا موانع احتمالی که بر سر راه آنها وجود دارد، برداشته شود.

 

مزایای استفاده از مشاوره پیش از ازدواج

تحقیقات نشان داده است که تا چه اندازه زوجینی که پیش از ازدواج خود از مشاوره ازدواج استفاده کرده اند، در زندگی خود موفق بوده اند. این تحقیقات نشان می دهند که مراجعه به مراکز مشاوره ازدواج تا 30 درصد احتمال یک ازدواج موفق را افزایش می دهد. مشاور ازدواج به شما کمک می کند تا شما مسائلی را که سایر زوج ها با آن مواجه هستند، تجربه کنید و از این طریق کمتر پس از ازدواج به مشکل برخورد نمایید. این مشاور ازدواج است که به شما کمک می کند تا با نقاط ضعف و قوت خود بیشتر آشنا شوید تا بهتر بتوانید از آنها در مسائل پس از ازدواج خود استفاده کنید.

قطعا شما و شریک زندگی شما ایده های بسیار متفاوتی در مورد زندگی آینده دارید که مشاور ازدواج سعی می کند تا ایده های شما را به هم نزدیک کرده و یک ایده مشترک برای ادامه زندگی پیدا کنید.
مشاور ازدواج به شما کمک می کند تا به اضطراب و استرس های پیش از ازدواج خود پایان دهد و به آرامش برسید.

مشاوره پیش از ازدواج تلفنی چه کمکی به شما می کند؟

شما می توانید همان مسائلی که قصد بیان آنها را در جلسات مشاوره حضوری دارید را به صورت تلفنی نیز با مشاور در میان بگذارید. یک مشاور ازدواج مجرب می تواند حتی به صورت تلفنی هم شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند. مشاوره ازدواج تلفنی، شما را هیچگاه قضاوت نمی کند و تنها با تناسب طرفین کار را ادامه می دهد. مشاور تلفنی به شما این امکان را می دهد تا در زمان آشنایی پیش از ازدواج، با هم به تفاهم برسند و با هم کنار بیایند. در واقع مشاور تلفنی ازدواج، راهکارهایی را به شما ارائه می دهد تا ضمن شناخت، یکدیگر را درک کرده و درک متقابلی از روحیات و علایق یکدیگر داشته باشید.

 

در مشاوره پیش از ازدواج تلفنی چه سوالاتی مطرح می شود؟

شاید این سوال پیش آید که در مشاوره تلفنی ازدواج جه سوالاتی باید پرسیده شود. در واقع در مشاوره های تلفنی ازدواج، سوالات ذیل پرسیده می شود:

چه راه هایی برای شناخت طرف مقابل وجود دارد؟
آیا برای ازدواج تفاهم مهم است یا علاقه؟
هدف های شما از ازدواج چیست؟
آیا با وجود اختلافات در دوران نامزدی، می توان ازدواج کرد؟
آیا صحبت در رابطه با مسائل جنسی پیش از ازدواج مهم است؟
آیا عشق پس از ازدواج به وجود می آید؟
مشاور به همه این سوالات به بهترین نحو پاسخ می دهد و شما را راهنمایی می کند.

لطفا سوال یا نظر خود را اینجا مطرح نمایید