hands-437968_1920.jpg

با بهره مندی از مرکز مشاوره خانواده به صورت تلفنی شما می توانید از خدمات زوج درمانی این مرکز استفاده کنید. شما با این سبک از مشاوره به راحتی می توانید طی تماس های تلفنی از حضور در مرکز مشاوره صرف نظر کرده و هرگونه مشکلات را در خلوت خود بیان کنید. در واقع مرکز مشاوره تلفنی به عنوان یک قاضی بی طرف این قابلیت را دارد تا در حل اختلافات بین شما و همسر شما نقش بسزایی داشته باشد و با راهکارهای بسیار موثر مهارت هایی را در بهبود روابط زناشویی به شما آموزش دهند و با توجه به عمق مشکلات شما می توانند طی چندین جلسه تماس تلفنی از بروز مشکلات جدی در خانواده ها جلوگیری به عمل آورند.

 

زوج درمانی چیست؟

همیشه در موارد مختلفی زوجین با یکدیگر اختلافاتی خواهند داشت اما آنچه مهم است نحوه حل کردن این دسته از مشکلات و ایجاد سازگاری بین زوجین می باشد. بسیار دیده شده است که در موارد مختلفی زوجین به دلیل نداشتن مهارت گفت و شنود، درک صحیحی از هیجانات همسر، قدرت طلبی و از همه مهمتر اشتباه در انتخاب همسر و بسیاری موارد دیگر نمی توانند مشکلات زناشویی خود را رفع کنند که در چنین شرایطی مراکزی با نام مرکز مشاوره خانواده به صورت تلفنی و یا حضوری همچنین به روش آنلاین می تواند خدمات زوج درمانی و البته روانشناسی تخصصی را در اختیار زوجین قرار دهد. در حقیقت این مراکز اعتقاد دارند هرچه تنش ها و اختلافات زوجین عمیق تر شود، احترام در بین مرد و زن کمتر شده و در نتیجه بازسازی یک رابطه ای که بر پایه صمیمیت نباشد مشکل تر خواهد بود، پس به شما توصیه می شود برای داشتن یک ازدواج موفق و زندگی آرام لازم است تا هر دو زوج با یکدیگر مشارکت و همکاری داشته باشند و در تمام جلسات مشاوره زوج درمانی به صورت تلفنی و یا حضوری شرکت کنند.

 

کاربرد زوج درمانی

امروزه به دلیل مسیرهای دور، ترافیک و همچنین هزینه های بالا برای مراجعه به روانشناسان و عدم حضور زوجین به صورت حضوری در بیشتر این مراکز خدمات زوج درمانی، روانشناسان برای بهبود دادن به روابط زوجین و بالا بردن کیفیت رابطه های زناشویی بین زوجین، با حضور در مراکز مشاوره خانواده این امکان را به وجود آورده اند تا در هر نقطه ای از کشور به صورت تلفنی و غیر حضوری ساعت ها در جلسات مختلف با آنها در ارتباط بوده تا نگاهی واقع بینانه بر مشکلات زندگی داشته و درک بهتری از همسر خود را به دست آورید.

 

مرکز مشاوره خانواده برای اختلافات زوجین

خوب است بدانید چنین مراکزی در رابطه با خدمات زوج درمانی بیشتر می تواند مورد استفاده زوج هایی باشند که قبل از ازدواج، شناخت کافی روی همسر خود به دست نیاورده و به دلیل عدم اعتماد به همسر خود دچار سردی و اختلاف شده اند. البته مشکلات متداول دیگری در بین زوجین وجود دارد که شما در صورت بروز هر یک از این اختلافات می توانید با تماس تلفنی از خدمات زوج درمانی این مرکز مشاوره خانواده بهره کافی را ببرید که این دسته مشکلات عبارتند از:

- ناراضی بودن از رابطه جنسی
- عدم کنترل خشم در هنگام ایجاد رابطه با همسر و فرزندان
- خیانت کردن همسر
- درک نکردن و عدم تفاهم با همسر
- اختلافات خانوادگی و داشتن مشکلاتی با خانواده همسر
- اعتیاد همسر
- راهبردهایی که بتواند روابط زناشویی را ارتقاء دهد
- دروغگویی همسر

 

مشاوره قبل از ازدواج

اصولا مراکز مشاوره خانواده در کنار خدمات زوج درمانی به صورت تماس تلفنی این قابلیت را دارد تا مشاوره هایی را قبل از ازدواج به خانم ها و آقایان ارائه دهد. اما بهتر است بدانید در جلسات مشاوره قبل از ازدواج روانشناسان بر پایه شناخت زوجین بر روی یکدیگر گفتگو می کنند اما در زوج درمانی سعی می کنند شنونده مشکلات زوجین بوده و راهکارهایی موثر را ارائه دهند. در حقیقت مرکز مشاوره خانواده با استفاده از تست های روانشناختی و همچنین مصاحبه های بالینی این توانایی را دارد تا در بین دو فرد از لحاظ همسر شدن و میزان موفقیت، زندگی آنها را برآورده کرده و به متقاضی مشاوره کمک می کند تا انتخاب صحیحی از زوج خود داشته باشد.

 

روان درمانی برای حل مشکلات زوجین با تلفن

چنانچه در رابطه شما با همسرتان تضادهای دوگانه ای به وجود آمده است و از طرفی به یکدیگر علاقه دارید و مشکلات را نادیده می گیرید، بهتر است بدانید هنگامی که به هر دلیلی اختلافات بین خود و همسرتان را چشم پوشی کرده و به منظور پایداری زندگی نادیده می گیرید، پس از مدتی طولانی به صورت یک خشم خود را نشان می دهد که حتی بعضی مواقع منجر به جدایی می شود. بنابراین به شما توصیه می شود با تماس گرفتن به مراکز مشاوره خانواده و استفاده بردن از خدمات زوج درمانی شما می توانید در همان آغاز مشکلات زناشویی مانع از پیشرفت اختلافات شوید زیرا در صورت کش دادن مشکلات برگشت به حالت عادی بسیار دشوارتر از اختلافات تازه اتفاق افتاده خواهد بود.

 

مزایای روان درمانی رابطه زوجین

زمانی که شما با بروز اولین اختلافات با مرکز مشاوره خانواده تماس گرفته و مشکلات خود را بیان می کنید، روانشناسان این مرکز با آموزش مهارت های مورد نیاز به شما می توانند صمیمیت و همدلی را در رابطه زناشویی ایجاد کرده و منشاء بسیاری از اختلافات زوجین یعنی سوء تفاهم ها را برطرف کند. این مشاوران طی چند جلسه تماس باعث می شوند تا زوجین مشکلات خود را شناخته و به راحتی آنها را بین خود حل و فصل کنند، در واقع زوجین با صحبت ها و مشورت روانشناسان در مرکز مشاوره خانواده بیشتر یکدیگر را شناخته و با تمرین های محول شده به آنها از زوجین خواسته می شود تا نتایج خود را بازگو کنند، به همین دلیل هیجانات زوجین با یکدیگر و با فرزندان به سادگی برطرف شده و مشکلات را در کوتاه مدت حل می شود.

 

تعداد جلسات روان درمانی زوجین

اینکه شما طی چند جلسه باید با مرکز مشاوره خانواده برای حل اختلافات با همسرتان تماس داشته باشید باید گفت بسته به عمق اختلاف شما دارد، یعنی تا زمانی که ریشه تعارضات را پیدا شده و زوجین بتوانند به یک تفاهم پایدار برسند، روانشناسان همچنان مهارت های لازمی را به زوجین آموزش داده و راه حل های موثری را برای برقراری صلح و آرامش در میان آنها ارائه می دهند.

لطفا سوال یا نظر خود را اینجا مطرح نمایید