امروزه افراد بسیاری به مرکز مشاوره در پاسداران و دیگر مراکز مشاوره مراجعه می کنند. مشکل اما اینجاست که بسیاری از افراد همچنان برداشت صحیحی از مراکز مشاوره ندارند و گمان می کنند که هر کس که به این مراکز مراجعه کند، یک بیمار شناخته شده و وجه خوبی نزد دیگران نخواهد داشت. به همین خاطر کمتر به یک مرکز مشاوره مراجعه می کنند. در این مقاله قصد داریم درباره مرکز مشاوره در پاسداران صحبت کنیم و از این بگوییم که چرا باید به مراکز مشاوره مراجعه کرد. سپس به خدماتی خواهیم پرداخت که می توانید در مرکز مشاوره در پاسداران دریافت کنید و درباره هر کدام توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

همواره انتخاب مرکز مشاوره کار درست یکی از دغدغه های خانواده ها است. مرکز مشاوره به شما کمک می کند که برای مشکلات رفتاری، فکری در خانواده، محیط کار و روابط اجتماعی راه حل های عالی و کاربردی و دائمی بیابید. لذا افرادی که به دنبال مرکز مشاوره در پاسداران هستند در این مقاله همراه ما باشند. مشاور با داشتن یک ارتباط سازنده به فرد کمک می کند که بتواند بر سختی های زندگی غلبه کند و مشکلات خویش را حل نماید.


مشاور کیست و هدف از آن چیست؟

همیشه این سوال وجود دارد که مشاوره کیست و هدف از رفتن به مرکز مشاوره چیست؟ این سوال به دو دلیل ایجاد می شود. دلیل اول عدم آگاهی از تخصص مشاوره و دلیل دوم عدم آمادگی رفتن به مرکز مشاوره و اینکه شخص اصلا پذیرش ندارد که مشکلی وجود دارد. لذا بهتر است با تعریف دقیق آن رو به رو شویم.

مشاور در واقع شخصی است که می توانید به کمک وی مشکلتان را حل نمایید. این مشکل می تواند خانوادگی، شغلی، تحصیلی، کودک و نوجوان و امثالهم باشد. یک مشاور خوب دارای ویژگی هایی است که در قسمت های بعدی به شرح آن می پردازیم. برای اینکه بفهمید مشاورتان این ویژگی ها را دارد یا خیر می توانید در مورد کار وی تحقیق نمایید. اما هدف از آن حل مشکل و برطرف نمودن مواقع و شرایطی است که بر اثر رفتار های اشتباه به وقوع می پیوندد و موجب بروز مشکل می شود. مشاور مجرب می تواند طی برگزار نمودن جلسات آموزشی متعدد به کاربر کمک کند این رفتار های اشتباه را اصلاح نماید و به زندگی آرام دست بیابد.

مشاوره کاملا هدفدار است و بهتر است به صورت پیوسته و مداوم تکرار شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود. اما در زمانی که به یک مشاور مراجعه می کنید بهتر است صرفا با وی پیش بروید و در وسط راه به مشاوران دیگر مراجعه نکنید. چرا که آنها روش هایی دیگر ارائه می دهند و برنامه مشاور قبلی شما بهم خواهد ریخت. نتیجه آن جز سردرگمی و ایجاد خلاء در بر نخواهد داشت.

 

مشاور خوب در شمال تهران


چه زمانی به مشاوره برویم؟

یکی از مهمترین چالش های کاربران این است که چه زمانی به مرکز مشاوره بروند و زمان صحیح چه هنگام است. اغلب مراجعین زمانی به مرکز مشاوره رجوع می کنند که قطعا دیر شده است و به سختی و با کمک تلاش جمعی به درمان دست می یابند. انتخاب زمان مناسب نیاز به کمی فکر دارد و شخص ابتدا باید مشکل را ارزیابی کند و سپس به مراکز مشاوره رجوع کنند. در واقع انتخاب زمان یک مقوله مهم و نسبی است که با توجه به شرایط هرکس متفاوت است.


ویژگی مشاور خوب

ویژگی های مشاور خوب بسیار مهم است. ما در قسمت زیر برخی از آنها را بیان می کنیم:

– به مشکلات انسان ها علاقه مند است.
– به کمک اجتماعی به دیگران علاقه مند است.
– صبورانه عمل می کند و در برخورد با دیگران به صورت منعطف و قابل اطمینان عمل می کند.
– امین و رازدار است.
– از توانمندی ها، علایق و محدودیت های خود مطلع است.
– بسیار باهوش است و به سرعت ریشه مشکل را پیدا می کند.
– در زمینه های روانشناسی، حوزه مختلف مشاوره کاملا مسلط است.
– به افرادی به چشم انسان می نگرد و ممکن مشکلاتی برای انسان پیش بیاید و دیده تحقیر آمیز به آنها و مشکلاتشان ندارد.
– بتواند با نظر های مختلف کنار بیاید. نسبت به نظرات دیگران احترام می گذارد.
– روش هایی مناسب با شخصیت مراجعه کننده ارائه می دهد.
– در صورت نیاز از جدیت استفاده می کند و با مراجع خشن نخواهد بود اما از روش های مناسب برای عمل کردن مراجع به راه های درمانی استفاده می کند.
– به مطالعه پیرامون علم روانشناسی ادامه می دهد و همواره دانش خود بروز نگاه می دارد.
– دارای سلامت جسمی کامل است.
– بر اساس شواهد رفتار می کند و افکار و رفتار های احساسی ندارد.
– با توجه به معیار های مختلف می تواند تصمیم بگیرد.

بهتر است با روانشناس و مشاور خود روراست و صادق باشید. از بیان افکار ها و احساسات به صورت صادقانه دریغ نکنید. چرا که مشاور رفیق شما است و با توجه به ویژگی هایی که دارد رازدار بوده و مسائل شما را فاش نمی کند. بنابراین سعی کنید صادقانه رفتار کنید. تا وی بتواند با توجه به مسائل شفاف راهنمایی های دقیق ارائه بدهد. اگر بخواهید برخی از مسائل را کاذب و برخی را شفاف بگویید مشکلتان هیچ گاه حل نمی شود بلکه بدتر هم خواهد شد. چرا که بر اساس پایه هایی سست تصمیم ها و روش هایی اتخاذ شده است که اصلا وجود واقعی ندارد و به شما کمک نمی کنند.

 

 

مشاور خوب در پاسداران


مرکز مشاوره

عموما افراد برای مشاوره به دنبال حل مشکلات فردی، رفتاری، اجتماعی، فنی و تحصیلی و شغلی و زندگی روزمره هستند. لذا افرادی که به مرکز مشاوره مراجعه می کنند اصولا به دنبال راهکار های جدیدی در خصوص مشکل هستند. مرکز مشاوره در پاسداران به شما کمک می کند بتوانید به سادگی مشکل خود را حل نمایید.

راهکارها تماما متناسب با شرایط شخص است. روند مشاوره به این صورت است که ابتدا نوبت دریافت می شود و سپس شخص می تواند طی جلسات مشاوره خود از مشکل و آثار ناشی از آن در زندگی صحبت کرده و راهکار ها را بیابد. در صورتی که شخص آماده اجرای راهکار ها نباشد ممکن است با مشکل مواجه بشود و اثار مشکل در زندگی وی تکرار شود.

 

وظیفه مرکز مشاوره

وظیفه مرکز مشاوره در پاسداران ارائه راه حل های کاربردی برای مشکلاتی است که به ظاهر برایشان راه حلی وجود ندارد. اغلب مواردی که به اصطلاح مشکل به نظر می رسد در واقع وسیله ای برای رشد و تکامل شخص است. وظیفه مشاور خوب این است که در حین حفظ اعتماد به نفس شخص با در پی گرفتن راه حل مناسب در برطرف نمودن موضوع عمل کند.

 

مرکز مشاوره خانواده در پاسداران

مرکز مشاوره خانواده به شما کمک می کند مسائل خانوادگی را به خوبی و با جزئیات دقیق تری مطرح نمایید. مشاور خانواده می تواند راجع به مشکلات رفتاری، تربیتی فرزندان و همچنین والدین و مشکلات رفتاری همسر راهکار ها و روش های صحیحی را ارائه بدهد تا بتوانید با انجام آنها روابط بهتری را تجربه کنید و محبت بیشتری دریافت کنید. عمده مشکلات خانواده ناشی از عدم ارتباط صحیح اعضا با یکدیگر است در این صورت رفته رفته مشکلات عمیق تر می شوند. زمانی که اعضای خانواده دچار ضعف مهارت های ارتباطی باشند در واقع بنیان خانواده رو به سستی خواهد رفت و بهتر است هر چه سریع تر از آن جلوگیری شود.

 

مشاوره خانواده

 

مرکز تخصصی مشاوره یگانه

مرکز مشاوره یگانه در پاسداران قرار دارد. در این مرکز تخصصی در خصوص مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره های کودک، مشاوره فردی و زوج درمانی، مشاوره برای نوجوانان و گرفتن انواع تست های سلامت و تست های هوش خدمات انجام می دشود. با داشتن کادری مجرب و با تجربه نسبت به حل مشکلات افراد می کوشد. مرکز مشاوره یگانه در راستای ارائه خدماتی خوب و مناسب از جدیدترین راهکارها و مطمئن ترین روش ها استفاده می کند.


مرکز مشاوره پاسداران و تعداد جلسات

تعداد جلسات در این مرکز با توجه به شرایط مراجع و بعد از بررسی های دقیق انجام می شود. مرکز مشاوره یگانه نسبت به بالا بردن سطح آگاهی فرد و گسترش دید افراد نیز عملکرد های خوبی دارد.


چرا مرکز مشاوره در پاسداران را انتخاب کنیم؟

صحبت را با این شروع کنیم که اصلا اساس یک مرکز مشاوره چیست و چه خدماتی در این مراکز به مراجعه کنندگان ارائه می شود. علم روانشناسی سال هاست که توانسته جایگاه خود را بین مردم جهان باز کند و خود را به رسمیت بشناسند. نکته ای که متاسفانه هنوز در ایران و در بسیاری از شهرها و همچنین نزد بسیاری از مردم ما وجود ندارد. بسیاری از مردم همچنان با مراکز مشاوره آشنایی ندارند و در یک فضای دو قطبی همه انسان ها را در دو دسته کلی جای می دهند. انسان های سالم و انسان های بیمار (روانی!) برداشت اغلب مردم این است که اگر به مراکز روانشناسی و مشاوره، مثلا به مرکز مشاوره در پاسداران مراجعه کنند، یعنی دچار یک بیماری روانی هستند و این موضوع سبب رنجش خاطر آنها می شود. اما واقعیت این است که مراکز مشاوره و هدف از ایجاد آنها دقیقا همین چیزی است که از اسم آن هم می توان برداشت کرد.

با توجه به اینکه انتخاب مرکز مشاوره کار درست با کادری مجرب باعث رونق و حل مشکلات روحی، عاطفی خانواده می شود لذا می توان گفت مراکز مشاوره ای که در پاسداران است به گونه ای خدمات ارائه می دهند که مخاطبانشان از آنها رضایت داشته و با انجام آنها به نتایج مطلوب دست یافته اند. امروزه اغلب مشکلات عاطفی و روانی در خانواده به وجود می آید و ناشی از زندگی مدرنیته است. زندگی مدرنیته باعث شده است سبک های زندگی تغییر کند و افراد خیلی دیر با این سبک زندگی کنار می آیند. این نوع سبک زندگی خلاء هایی برای کودکان نیز به وجود آورده است. اغلب این خلاء ها ناشی از رفتار ناصحیح، داشتن توقع بالای والدین از آنها و کمبود محبت ها و همچنین بازی های رایانه ای است که مسائلی مانند افسردگی، کاهش اعتماد به نفس، افزایش خشم و عدم تربیت درست فرزند می شود. لذا با کمک روانشناس و الگوهای درست تربیتی می توان بسیاری از مشکلات فرزندان و جوانان را حل نمود.

 

مرکز مشاوره در شمال تهران


تا اینجا درباره مرکز مشاوره توضیح دادیم و سعی کردیم با خدماتی که در مرکز مشاوره در پاسداران ارائه می شود آشنا شویم. حال سوالی که مطرح است، این است که چطور تشخیص دهیم این مرکز مشاوره، همان جایی است که مورد نیاز ماست؟ چطور از سلامت خدمات ارائه شده اطمینان حاصل کنیم؟ در اینگونه از تصمیم گیری ها بهترین راه نگاه کردن به پیشینه مرکز مشاوره است. طبیعتا مرکز مشاوره ای که از نیروهای متخصص و با تجربه ای استفاده می کند، نزد مردم هم شناخته شده تر است. به همین خاطر ساده تر می توان به آن اعتماد کرد و برای خدمات مشاوره به چنین مرکزی مراجعه کرد. ما در مرکز مشاوره در پاسداران از مجرب ترین نیروها و متخصصان استفاده می کنیم و همواره سعی داریم که بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهیم. تضمین ما در ارائه خدمات مشاوره، پیشینه و تجربه کارکنان، نظر مراجعه کنندگان قبلی و پیشینه مرکز مشاوره در پاسداران است.

 

مشاوره تلفنی

بسیاری افراد می توانند یک بار به مرکز مشاوره حضوری بروند و در صورتی که موضوع حاد باشد از مشاوره های تلفنی هم استفاده کنند. برخی مراجعین امکان مراجعه حضوری ندارند و از مشاوره تلفنی استفاده می کنند که بسیار کاربردی است.

 

مقایسه مشاوره آنلاین و مشاوره حضوری

مشاوره هایی که اغلب از طریق اینترنت صورت می گیرند تحت عنوان مشاوره آنلاین و مشاوره هایی که از طریق مراجعه حضوری انجام می شود تحت عنوان مشاوره حضوری یاد می شوند. در مشاوره های آنلاین معمولا به سبب اینکه مکالمه از طریق پیام انتقال داده می شود محدودیت هایی به سبب انتقال کامل احساسات مراجع وجود دارد و ممکن است مراجع نتواند به طور کامل احساسات خود را از طریق واژه ها بیان کند. لذا مشاوره آنلاین نیاز به مهارت هایی دارد که مشاور با داشتن آن ها سعی می کند حالت و احساسات مراجع را درک کند. اما در خصوص مراجعه های حضوری می توان گفت که مراجع به راحتی و بسیار سریع می تواند هیجانات و احساسات خود را بروز بدهد. در نتیجه مشاور می تواند بهتر راهنمایی کند.


اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج بسیار اهمیت دارد. زوج ها معمولا در هنگام ازدواج دچار دلهره ها و نگرانی هایی برای انتخاب همسر می شوند. در صورتی که جوان مهارت های خاصی داشته باشد ساده تر می تواند این امور را پشت سر بگذارد. مشاور قبل از ازدواج می تواند به شخص کمک کند تا با دید گسترده تر و به دور از احساسات به انتخاب همسر بپردازد. اگر شخص از همان ابتدا با چشم باز اقدام به ازدواج کند و تمامی مسائل و موارد مربوط به آن را در نظر بگیرد.

مشاوره قبل از ازدواج

چند جلسه مشاوره نیاز است

 شاید با خود بگویید برای استفاده از مشاوره یک بار سر زدن به مشاوره صرفا کافی است. معمولا در اولین جلسه مشاوره کارهایی چون معرفی و بیان مشکل انجام می شود و راه کار های اولیه نیز ذکر می شود. لذا در جلسات بعدی در مورد میزان تاثیر راه حل ها و همچنین بیان مشکلات و نحوه واکنش ها صحبت می شود. به همین دلیل صرفا یک جلسه مشاوره ای برای حل مشکلات پیچیده ای مانند مشکلات خانوادگی، مشکلات فردی و حتی افسردگی و امثالهم نیاز به جلسات مشاوره ای بیشتری دارد. هر چند اگر همه اعضای خانواده برای حل مشکل تلاش کنند زودتر حل می شود. اما اگر افراد به صرف زمان برای حل مشکل توجه کنند بهتر است. در واقع برای مشاوره و حل واقعی و ریشه ای مشکل بهتر است بیش از ده جلسه مشاوره استفاده نمود.

 

مشاوره ازدواج


مراحل مشاوره

با توجه به اینکه مشاوره در یک جلسه به اتمام نمی رسد و نیاز به جلسات متعدد در مرکز مشاوره دارد لذا مشاوره خوب و دقیق مراحل مختلفی دارد که در این قسمت به ذکر آن می پردازیم. در واقع محققان و روانشناسان بر سه مرحله توافق دارند که اگر فردی برای مشاوره مراجعه کند و آمادگی های لازم در جهت مشاوره را نداشته باشد هرگز نمی تواند موفق به تغییر شود. آن سه مرحله عبارتند از پیش قصد، قصد، آمادگی و عمل کردن.

مرحله پیش قصد زمانی اتفاق می افتد که شخص از وضعیت کنونی راضی نیست و معمولا طبق الگوهای قبل رفتار می کند. در این مرحله کاربر باید با استفاده از روش هایی بپذیرد که مشکلی وجود دارد و باید مشکل را برطرف کند.

مرحله قصد یک مرحله سخت برای کاربر است. چرا که تازه متوجه شده است که مشکلی وجود دارد و باید برای حلشان رفتار های جدید انجام بدهد. در این مرحله شخص تحت فشار های روانی نظیر استرس قرار می گیرد. اغلب کاربران خودشان را توجیه می کنند که چه الزامی به تغییر وجود دارد. چرا که تغییر برای آنها سخت است.

مرحله آمادگی: در این مرحله کاربران بالاخره بعد از مدت زمان زیادی بالاخره برای تغییر و بهتر کردن شرایط آماده می شوند.در مرکز مشاوره کاربران یاد می گیرند که با استفاده از روش هایی خاص برای عملکردی بهتر آماده شوند. در این مرحله هرچه مشاوره شخص را مقید به عمل کند شخص بیشتر موفق می شود.

مرحله عمل هم به مرحله ای گفته می شود که شخص بتواند به نحو احسنت و کاملا دقیق به گفته های مشاوره عمل نماید و خود را اصلاح کند. همیشه این نکته را در نظر داشته باشد که اگر بخواهد محیط پیرامون خود را عوض کند بهتر است خودش هم تغییر کند.
زندگی مانند یک موقعیت

در زندگی روزمره بارها و بارها در موقعیت های متفاوتی قرار می گیریم. زیرا انسان یک موجود اجتماعی است و باید با اجتماع خود در ارتباط باشد. این ارتباطات می تواند شامل محیط کار، محیط خانه، محیط مدرسه، کوچه و خیابان، ازدواج و همچنین روابط خانوادگی باشد. وقتی فرد از درون خود خارج می شود و با محیط بیرون ارتباط برقرار می کند، لاجرم در موقعیت هایی قرار می گیرد که تا پیش از این آن را تجربه نکرده است. به همین خاطر گاهی تصمیم گیری برای او سخت شده و حتی تصمیم های اشتباه او را دچار چالش های متعددی می کند. این موقعیت ها و چالش ها، دقیقا جایی است که فرد نیاز به مشورت دارد. نیاز دارد که مشکل خود را برای شخص دیگری بیان کند و از او کمک بگیرد. اما سوالی که شاید برای شما پیش بیاید، این است که از چه کسی و چطور باید کمک بگیریم؟

خدمات مرکز مشاوره در پاسداران

وقتی مرکز مشاوره وارد عمل می شود

وقتی ماشین شما خراب می شود و یا گوشی تلفن همراه شما دچار مشکل می شود، در مرحله اول به این فکر می کنید که نیاز به تعمیر دارد. برای تعمیر یک گوشی تلفن همراه هم که باید به مراکز تخصصی مراجعه کنید. طبیعی است که اگر گوشی تلفن همراه را دست پدر یا برادر خود بدهید و از او بخواهید که با پیچ گوشتی و هویه به جانش بیفتد، احتمال اینکه درست شود زیر یک درصد است!

خب وقتی روی وسایل الکترونیکی و مکانیکی خود اینقدر حساسیت دارید و برای تعمیر کردن آن به یک متخصص مراجعه می کنید، چرا نباید برای روان خود و برای موقعیت های حساس زندگی هم به یک متخصص مراجعه کنید؟ یک مرکز مشاوره دقیقا مانند یک مرکز تخصصی است که به شما در رفع اشکالات زندگی کمک می کند. ما در مرکز مشاوره در پاسداران به شما کمک می کنیم تا در لحظات حساس زندگی تصمیم درست تری بگیرید و راهی را بروید که به صلاح شما است.

 

مشاور کودک


چه وقت هایی باید به مراکز مشاوره مراجعه کنیم

حال سوال اینجاست که چه وقت هایی باید به مرکز مشاوره در پاسداران مراجعه کرد و از خدمات ارائه شده استفاده برد؟ در همان مثال گوشی تلفن همراه هم همیشه که قرار نیست برای رفع اشکالات به متخصص مراجعه کنیم. گاهی ممکن است با کمی جستجو در اینترنت یا تلاش برای یادگیری خودمان هم از پس مشکل برآییم. ماجرای مشاوره هم تقریبا شبیه به همین موضوع است. قرار نیست برای هر تصمیم کوچکی نزد مشاور برویم. ولی قرار است اگر نیاز به مشورت بیرونی داریم، به یک مرکز مشاوره مراجعه کنیم. زیرا افرادی که در مرکز مشاوره در پاسداران هستند دارای تخصص لازم می باشند و می توانند در زمینه های مورد نیاز به کمک ما بشتابند.


آشنایی با خدمات مرکز مشاوره یگانه

مشاوره در زمینه های متفاوت یکی از وظایف مهم ما در مرکز مشاوره در پاسداران است. همینطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، در طول زندگی و در روابط اجتماعی اتفاق ها و موقعیت های بسیاری وجود دارد که ممکن است به خاطر آنها نیاز به مشورت و مشاوره داشته باشیم. برای مثال در یک مرکز مشاوره به افرادی که در زمینه های تحصیلی یا شغلی نیاز به مشورت دارند، مشاوره ارائه داده می شود. یا وقتی دو نفر قصد ازدواج دارند، پیش از تصمیم به ازدواج بهتر است که به یک واحد مشاوره مراجعه کنند. این مراکز به شما کمک می کنند تا فرد مقابل را بهتر بشناسید و همچنین شناخت خوبی از خود و موقعیت جدید یعنی ازدواج پیدا کنید. در مسائل زناشویی و مشکلات خانوادگی نیز می توانید به یک مرکز مشاوره مراجعه کنید. با مطرح کردن مشکل و داشتن گفت و مان، بسیاری از مشکلات ساده را می توان حل کرد. پس بهتر است قبل از اینکه دیر شود در این زمینه ها با یک متخصص با تجربه مشورت کنید.

مرکز مشاوره در پاسداران چه خدماتی را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد؟ برای چه چیزهایی می توانیم به مراکز مشاوره مراجعه کنیم؟ اینها هم حتما سوالاتی است که هر بار اسم مراکز مشاوره به گوش شما خورده به آن فکر کرده اید. یک مرکز مشاوره ممکن است خدمات متفاوتی را ارائه کند و این موضوع بستگی به تخصص مرکز و نیروهای انسانی آن دارد. همینطور که در مثال گوشی تلفن همراه، هر مرکز، ممکن است به صورت تخصصی در تعمیر یک مدل گوشی خاص فعالیت داشته باشد. ولی در حالت کلی مرکز مشاوره در پاسداران خدمات زیر را ارائه می دهد:

– مشاوره تحصیلی
– مشاوره انتخاب شغل
– مشاوره در زمینه انتخاب رشته
– مشاوره از نظر روانی و مشکلات عاطفی
– مشاوره خانوادگی و مسائل زناشویی
– مشاوره پیش از ازدواج و پس از آن
– مشاوره و آموزش برای یادگیری مهارت های زندگی
– مشاوره و آموزش بهداشت روح و روان
– مشاوره در زمینه های حقوقی و مشکلات خانوادگی و طلاق
– ارائه خدمات روانپزشکی و نیاز به داروهای روان
– ارائه خدمات مددکاری
– روانسنجی و مشاوره برای شناخت مهارت های شخصی
و …

برای آشنایی بیشتر با هر یک از این خدمات به طور مختصر در ادامه به هر کدام خواهیم پرداخت.


مشاوره در زمینه های فکری و روحی

همیشه اینطور نیست که در موقعیت های انتخابی نیاز به مشاوره داشته باشیم. در طول زندگی فردی گاهی پیش می آید که افراد دچار بحران های روانی و فکری می شوند. ممکن است به خاطر قرار گرفتن در یک موقعیت خاص فرد دچار افسردگی شود و یا تنهایی او را آزار دهد. همچنین اضطراب و پرخاشگری هم از جمله همین موارد است. این رویدادهای روانی معمولا یک جنبه بیرونی هم دارند. در واقع این موارد ممکن است به خاطر مشکلات خانوادگی، دعواهای زناشویی، ناکامی های زندگی، اعتیاد به مواد مخدر و شکست های زندگی در درون فرد ایجاد شده باشد. در اینگونه موارد نیز مراجعه به یک مرکز مشاوره می تواند بسیار کمک کننده باشد. متخصصین مرکز مشاوره در پاسداران، خیلی خوب می توانند شما (یا فرد مورد نظر) را با مسائل زندگی روبرو کنند، به شما راه های بهبود وضعیت را نشان دهند و در طول مسیر به شما کمک کنند تا کم نیاورید و تا انتها و بهبودی و رفع مشکل به راه خود ادامه دهید.


ارائه خدمات روان پزشکی

در برخی از مرکزهای مشاوره، خدمات روانپزشکی نیز ارائه می شود. اگر به وضعیت روانی شخصی رسیدگی نشود، این مسئله به مرور می تواند ریشه دوانده و به یک بیماری روانی تبدیل شود. بیماری های روانی یا اختلال های روانی هم مانند دیگر بیماری های جسمی نیاز به پزشک و طی کردن یک روند درمان دارند. همینطور که برای بیماری هایی مثل ابتلاء به ویروس سرماخوردگی به یک پزشک مراجعه می کنید، برای درمان بیماری های روح و روان نیز لازم است به یک پزشک متخصص مراجعه کرد. به همین خاطر در مراکز مشاوره ممکن است روانپزشکان متخصص نیز حضور داشته باشند تا در صورت نیاز به بیماران خدمات درمانی ارائه دهند. این خدمات درمانی شامل مشاوره های درمانی، تشخیص های اولیه بیماری، روش ها و فرایندهای درمانی، خدمات بستری بیمار و همچنین دارو درمانی می شود.


ارائه خدمات روانسنجی

در برخی از موارد ممکن است فرد نه نیاز به مشورت در زمینه های زندگی داشته باشد و نه دچار بیماری باشد. ولی باز دوست دارد که خود را و درونیات خود را بهتر بشناسد. برای مثال ممکن است فردی قبل از انتخاب رشته یا شغل بخواهد بداند که در چه زمینه هایی استعداد بیشتری دارد. چیزی شبیه آزمون هایی که در فضای اینترنت هم ممکن است نمونه های ساده آن را دیده باشید. این آزمون ها و سنجش ها، همان چیزی است که آن را خدمات روانسنجی نامگذاری می کنند. روانسنجی نیز یکی از خدماتی است که در یک مرکز روانشناسی به بیمار ارائه می شود. در مرکز مشاوره در پاسداران نیز می توانید از این خدمات استفاده کنید. مشاوران ما به شما کمک می کنند تا توانایی های خود را بهتر بشناسید، با شخصیت خود بیشتر آشنا شوید و بتوانید از توانایی هایی که دارید بهترین استفاده را در زندگی فردی و اجتماعی ببرید. همچنین روانسنجی به شما کمک می کند تا نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و در پی بهبود آن برآیید. در اینجا نیز ما در مرکز مشاوره در پاسداران به شما کمک می کنیم تا بهترین راه حل های ممکن را پیدا کنید.

 

مرکز مشاوره یگانه

 

ارائه خدمات مددکاری

برخی از موارد خاص وجود دارد که فرد علاوه بر مشاوره، نیاز دارد که پیوسته حضور یک مددکار را در موقعیت های سخت زندگی احساس کند. برای مثال در مراکز مشاوره دانشگاهی برای دانشجویان خدمات مددکاری نیز ارائه می شود. دانشجویی که مشروط شده و یا دچار مشکلات تحصیلی است، نیاز به مددجویی دارد که در لحظات سخت حضور او را احساس کند و در تصمیم گیری ها از او کمک بگیرد. همچنین در مراکز ترک اعتیاد نیز خدمات مددکاری ارائه می شود. به همین خاطر ارائه خدمات مددکاری را نیز می توانیم زیر مجموعه خدمات یک مرکز مشاوره قرار دهیم. ما در مرکز مشاوره در پاسداران خدمات مددکاری مناسبی را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهیم. البته این موضوع بنا به تشخیص متخصصان و همچنین درخواست مراجعه کننده خواهد بود.


نحوه مراجعه به مرکز مشاوره در پاسداران

اگر تصمیم دارید برای خدماتی که گفته شد به مرکز مشاوره در پاسداران مراجعه کنید و می خواهید از قبل بدانید نیاز به انجام چه کارهایی دارید، باید گفت که بهتر است قبل از مراجعه حضوری به مرکز، با استفاده از شماره های تماس وقت قبلی گرفته و نسبت به کلیات مشاوره اطلاعاتی را دریافت کنید. سپس با توجه به اطلاعات داده شده و وقت تعیین شده به مرکز مشاوره در پاسداران مراجعه کرده و با متخصصین ما دیدار داشته باشید. در نخستین مراجعه حضوری اطلاعات اولیه شما گرفته شده و درباره نوع مشکلات شما صحبت خواهد شد؛ تا با توجه به گفتگوی اولیه مسیر مشاوره تعیین شده و به مشاور متخصص ارجاع داده شوید. حسن اعتماد شما به مرکز مشاوره در پاسداران افتخار ماست.

جمع بندی
با توجه به زندگی امروزی، در موقعیت ها و شرایط متفاوت، هر کسی نیاز به مراجعه به یک مرکز مشاوره دارد. در مراکز مشاوره خدمات متعددی ارائه می شود. از مشاوره در زمینه تحصیلی و شغلی گرفته تا مشاوره در زمینه های ازدواج، خانواده و مشکلات زناشویی.

همچنین از دیگر خدمات مراکز مشاوره می توان به خدمات مددکاری، خدمات روانپزشکی و خدمات روانسنجی نیز اشاره کرد. فراموش نباید کرد که سلامت روان هم به اندازه سلامت جسم دارای اهمیت بوده و لازم است به آن توجه ویژه داشت. همینطور که اگر خدای نکرده مشکلی جسمی برای ما پیش بیاید، در زندگی شخصی و اجتماعی به مشکلاتی بر می خوریم، مشکلات روانی نیز می توانند روی زندگی ما تاثیر مخرب داشته باشند. به همین خاطر باید درمان و رفع آن ها را پیگیری کنیم.